Επίσκεψη στη Βουλή

a1

Ολοκληρώθηκε πριν λίγες μέρες τριήμερη εκπαιδευτική εκδρομή του ΓΕΛ Θεσπρωτικού  από τις 8/11/2023 εως τις 10/11/2023  στην Αθήνα με  μαθητές και από τις τρείς τάξεις του Λυκείου (Α, Β, Γ)  στα πλαίσια του προγράμματος εκπαιδευτικών επισκέψεων στη Βουλή των Ελλήνων.

athns

Οι μαθητές επισκέφθηκαν την Βουλή των Ελλήνων και ξεναγήθηκαν σε αυτή. Οι βουλευτές του Νομού μας συναντήθηκαν με τους μαθητές μας και τους ευχήθηκαν τα καλύτερα.

Επισκέφθηκαν επίσης τον Εθνικό κήπο, την Ακρόπολη, το μουσείο της, περιηγήθηκαν στο Θησείο και η εκδρομή έκλεισε με επίσκεψη στο Αττικό Ζωολογικό πάρκο.

Κείμενο Σ.Γεωργίου - Μ. Μόσιαλου

Φωτογραφίες Μ.Μόσιαλου