Χριστουγεννιάτικη Γιορτή

2

Με την πρωτοβουλία του Γυμνασίου και του Λυκείου και με την καταλυτική συμμετοχή του Συλλόγου Γονέων των σχολείων μας, στις 23 του Δεκεμβρίου, μετά τον εκκλησιασμό ακολούθησε γιορτή στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας.

Η μουσική μπάντα του Φιλαρμονικού Συλλόγου «Απόλλων», στην οποία συμμετέχουν παλαιοί και τωρινοί μαθητές του σχολείου μας, παρουσίασε ένα πολύ όμορφο πρόγραμμα.

Η γιορτή έκλεισε με κάλαντα από όλη την Ελλάδα που τραγούδησαν μαηθητές του Γυμνασίου.

Ο σύλλογος γονέων προσέφερε γλυκά αναψυκτικά και πίττες, που τιμήθηκαν δεόντως από μαθητές και καθηγητές ...