Τρίτη Κινητικότητα μαθητών και καθηγητών

Τη Δευτέρα 6 Μαΐου 2019 το Γενικό Λύκειο Θεσπρωτικού υποδέχθηκε τους εταίρους του από τη Σικελία και τη Ρουμανία, στο πλαίσιο της συνεργασίας τους που αφορά το Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα ERASMUS+ και συγκεκριμένα στην 3η και τελευταία μετακίνηση των εμπλεκόμενων μαθητών με χώρα υποδοχής την Ελλάδα.

Οι μαθητές και καθηγητές του Γενικού Λυκείου Θεσπρωτικού υποδέχθηκαν τις αποστολές των συνεργαζόμενων σχολείων, δίνοντας το έναυσμα για την εκκίνηση μιας Ευρωπαϊκής εβδομάδας ERASMUS+. Κατά την εβδομάδα αυτή οι φιλοξενούμενοι μαθητές και καθηγητές θα έχουν την ευκαιρία, ακολουθώντας τον τίτλο του προγράμματος «Europeanpath(e)motion», να γνωρίσουν τα ιστορικά, πολιτιστικά και φυσικά μονοπάτια της Ηπείρο.

Η παιδαγωγική ομάδα του Προγράμματος.

Περισσότερα εδώ και εδώ