Άσκηση Σεισμού - Πυρασφάλειας

Στις 24 Οκτωβρίου 2018 στο χώρο του Γυμνασίου και Λυκείου Θεσπρωτικού πραγματοποιήθηκε ενημέρωση για θέματα πυρασφάλειας και αντιμετώπισης καταστάσεων σεισμού από τον Πυροσβεστικό Σταθμό Θεσπρωτικού και συγκεκριμένα από τον Διοικητή κ Μπόμπορη Κωνσταντίνο.

Στιγμές από την εκδήλωση

Η ενημέρωση αρχικά αφορούσε τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές των δύο σχολείων, ενώ ακολούθησε άσκηση σεισμού και εκκένωσης του χώρου του σχολείου παρουσία πυροσβεστών.

Οι Διευθυντές του Γυμνασίου και Λυκείου Θεσπρωτικού ευχαριστούν για την άψογη συνεργασία τον Διοικητή και το προσωπικό του Πυροσβεστικού Σώματος Θεσπρωτικού.