Επίσκεψη στο Τμήμα Χημείας

Επίσκεψη στο Τμήμα Χημείας
Video από τις παρουσιάσεις
Όλες οι Σελίδες

Το Τμήμα Χημείας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων έχει καθιερώσει τα τρία τελευταία χρόνια το θεσμό της Εβδομάδας Χημείας όπου μαθητές Γυμνασίων και Λυκείων της Περιφέρειας Ηπείρου επισκέπτονται το Τμήμα Χημείας και έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν επιδείξεις πειραμάτων.

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, μαθητές του σχολείου μας παρακολούθησαν την εκδήλωση και έμειναν εντυπωσιασμένοι από αυτά που παρακολούθησαν.

Η Ομάδα των μαθητών που παρακολούθησαν την εκδήλωση μαζί με τους συνοδούς καθηγητές.

Το σύνολο των μαθητών από τα σχολεία της Ηπείρου που παρακολούθησαν την παραπάνω εκδήλωση υπολογίζονται πάνω από 1.700 μόνο για φέτος.

Φωτογραφίες από την εκδήλωση