ΑΘΛΗΜΑ :ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
ΟΜΑΔΑ   ΑΓΟΡΙΩΝ

ΑγώναςΑποτέλεσμαΠεριγραφή
1. Θεσπρωτικό-Φιλιππιάδα2-0 υπέρ Θεσπρωτικού

Ο  πρώτος  αγώνας έγινε στο γήπεδο της τοπικής ομάδας  του Θεσπρωτικού και οι παίκτες του Λ.Θεσπρωτικού πήραν τη νίκη-πρόκριση στον επόμενο γύρο με σκορ 2-0 εναντίον του ενιαίου Λυκείου Φιλιππιάδας. Τα τέρματα για την ομάδα μας  τα σημείωσαν ο μαθητής της Γ' Λυκείου Παπασπύρου Χαράλαμπος με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 65' λεπτό της αναμέτρησης. Το δεύτερο τέρμα σημειώθηκε στις καθηστερήσεις του αγώνα κι ενώ ο τερματοφύλακας της αντίπαλης ομάδας είχε βγει έξω από την εστία του στην προσπάθεια της ομάδας του να ισοφαρίσει το σκορ ο μαθητής της β' λυκείου  Ράπτης Γεώργιος σκόραρε σε κενή εστία  γράφοντας το τελικό 2-0.

2. Aπόλλων Πάργας -Θεσπρωτικό2-1 υπέρ ΑπόλλωναΟ αγώνας αυτός έγινε στην Πάργα αλλά δυστυχώς η ομάδα του Θεσπρωτικού έχασε 2-1.Το γκολ για την ομάδα μας πέτυχε ο Παναγιώτης Τσάιμος μαθητής της Β' Λυκείου.

ΑΘΛΗΜΑ:ΜΠΑΣΚΕΤ

1.Φιλιππιάδα-Θεσπρωτικό

9 - 38

Στον αγώνα  Φιλιππιάδας - Θεσπρωτικού το Θεσπρωτικό επιβλήθηκε με σκορ 38-9.Παίζοντας καλή άμυνα καθ'όλη την διάρκεια του αγώνα κατόρθωσε να πάρει μια άνετη πρόκριση.
2.Πρέβεζα-Θεσπρωτικό

-

Ο αγώνας αυτός δεν έγινε ποτέ διότι η ομάδα της Πρέβεζας είναι επαγγελματική  κι έτσι  ο προπονητής μας θεώρησε σωστό να μην παίξουμε μαζί τους για να μην μας συντρίψουν.

ΑΘΛΗΜΑ:ΒΟΛΕΪ

AγώναςΑποτέλεσμαΠεριγραφή
1.Φιλιππιάδα - Θεσπρωτικό

2 - 0 σετ

Δυστυχώς η ομάδα μας  δεν τα κατάφερε χάνοντας με 2 - 0 σετ.

ΟΜΑΔΑ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

1.Καναλάκι - Θεσπρωτικό

43 - 40

Η ομάδα των κοριτσιών πήγε κατευθείαν τελικό  γιατί πολλά σχολεία ήταν υπό κατάληψη. Μία ακόμα ήττα για το σχολείο μας.

1.Φιλιππιάδα -Θεσπρωτικό

0 - 2 σετ

Τα κορίτσια  πήραν το αποτέλεσμα που ήθελαν δηλαδή τη νίκη σε ένα αγώνα πολύ δύσκολο καθώς  στο πρώτο σετ βρισκότανε πίσω στο σκορ με πέντε πόντους. Κατάφεραν να  ανατρέψουν την κατάσταση και να πάρουν το πρώτο σετ με 25 - 23.Το δεύτερο σετ ήταν τυπική διαδικασία καθώς  η ψυχολογία των κοριτσιών της Φιλιππιάδας            έπεσε με αποτέλεσμα να χάσουν.